Anasayfa   Grup Şirketler
KEMAL BALIKÇILIK 60 yıl öncesi... Balıkçıların tek tek ismiyle bilindiği, hatta her ailenin tanıdık bir balıkçısının olduğu dönemler… O yıllarda Samsun'da faaliyet gösteren Balıkçı Hüseyin de onlardan biriydi.

Hüseyin Sagun klasik bir balıkçıydı, ama oğlu Kemal balıkçılığı Samsun’ a hatta Türkiye ile sınırlamadı. Babasından devraldığı işi önce İstanbul'a taşıdı. Kumkapı'da Kemal Balıkçılık adında bir şirket kurarak Fransa'ya kadar gitti. Fransızlara balık, hatta kurbağa ihraç etmeyi ilk akıl eden de o oldu. Kurbağalarla tanışması Fransız mutfağının talebiyle oldu. "Balık işi tamam, bize kurbağa da yolla" diyen Fransız ortaklarının çağrısı üzerine, Türkiye’ye dönüşünde derhal bir araştırma başlattı. Gerçekleştirilen çalışmalar ışığında, bu iş için en uygun kurbağaların Adana ve Trakya bölgesinde bulunduğu sonucuna ulaştı. Kurbağa ticaretinin yani sıra balıkçılıktan ve balık ihracatından da hiç vazgeçmedi.

Şirketin yönetimini 3. kuşak olarak Ahmet Tuncay Sagun yürütüyor. Babasından devraldığı Kemal Balıkçılık’ ı bugün bünyesinde 5 şirket barındıran, Türkiye’ de balıkçılığın bir sanayi dalı haline gelmesine büyük katkılar sağlayan ve alanında dünyanın sayılı şirketleri arasında gösterilen dev bir yapıya dönüştürdü. ABD'den Japonya'ya, Kanada'dan Güney Kore'ye ve Çin'e kadar pek çok ülkeye ürün satarak, Türkiye’ de sektörün ihracat liderleri arasında ilk sıraları aldı. Yurtdışından getirdiği malzeme ve yine yurt dışında eğitim görmüş personeli ile Antalya'da Türkiye'nin ilk orkinos çiftliğini hayata geçiren Group Sagun, ayni çatı altında kurulu 6 bin metrekarelik kapalı buzhanesi ile 6 bin ton ürün stoklama kapasitesine ulaşmış durumda. Group Sagun sektörde avlanmadan yetiştiriciliğe, ürün işlenmesinden depolamaya, ithalat ve ihracattan lojistiğe kadar, her aşamada faaliyet gösteriyor. www.kemalbalikcilik.com
TSM DENİZ ÜRÜNLERİ 3 nesildir süregelen balıkçılık tecrübemizi; 2002 senesinde mavi yüzgeçli (bluefın ) orkinos balıkçılığı ve yetiştiriciliği platformuna taşıdık.
Taze (bütün ve fileto) ve donmuş (fileto, haramo , gg, dress ) olarak ele aldığımız orkinos balıklarımızı japonya başta olmak üzere dünyanın birçok ülkesine ihraç etmekteyiz.Yüksek kalitedeki balığımız, dünya pazarında kısa zamanda önemli ve güçlü bir yer edinmemizi sağladı.
Akdeniz genelinde, ıso 9001 kalite belgesine sahip olan ilk orkinos çiftliği olmanın haklı gururu ile yolumuza devam ediyoruz .

2002 yılında Group sagun bünyesinde Orkinos yetiştiriciliği ve ihracatı için kurulan TSM Deniz Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. kurulduğu tarihten itibaren sürekli büyümeye ve gelişmeye devam etmiştir. Akdeniz'de ISO 9001 belgesine sahip olan ilk Orkinos çiftliği olma özelliği taşıyan TSM Deniz Ürünleri 12 adet yetiştirme havuzu, 22.000 m³ soğuk hava deposu, -70 ve -100°C derece şoklama üniteleriyle ülkemizde kurulan en büyük orkinos yetiştirme çiftliği olarak sektörüne öncülük etmektedir. www.tsm.com.tr
MARİNES GIDA ÜRÜNLERİ 1960 yılından itibaren su ürünleri işleme ve ihracatı alanında hizmet veren Group Sagun, Türkiye'nin 500 büyük sanayi kuruluşu arasında, sektöründe ihracat lideridir. Geçtiğimiz yıl su ürünleri sektöründe gerçekleştirdiği ihracat rakamlarıyla Birincilik ödüllü almış ve başarısını kanıtlamıştır.
Türkiye geneline dağılmış, coğrafi özelliklere uygun olarak kurulmuş, 8 ayrı üretim ve soğuk hava tesisi bulunmaktadır. Gıda üretim alanında tüm kalite güvence sertifikalarına sahip olan dünya standartlarındaki tesislerinde, Türk Gıda Kodeksi'ne uygun olarak üretim yapan Sagun, ISO 9001 ve HACCP gibi Kalite Güvence Belgeleri ve TSE üretim standartlarına sahip olarak hizmetlerini sürdürmektedir.Sagun, 45 yılı aşkın süredir 5 kıtada Amerika'dan Japonya'ya, Almanya ve İngiltere'den Fransa'ya kadar toplam 23 ülkeye ihracat yapmaktadır.

Sagun Group bünyesinde bulunan 5 ayrı şirketten biri olan Marines Gıda Ürünleri San. ve Tic. A.Ş.; 2005 yılında Türkiye'de iç pazara hizmet vermek üzere kurulmuş pazarlama şirketidir. Su ürünleri sektöründe 200'den fazla ürün çeşidi ile Marines Su ürünleri, Sagun Grup güveni ve titizliği ile üretilmektedir. Vizyonu geniş, dünyadaki değişimi ve yenilikleri sürekli takip ederek, ürün çeşitliliğini arttırmayı hedefleyen Marines A.Ş. Türkiye genelinde yaygın dağıtım ağı ve güçlü frigofrik araç filosuyla yüksek standartlarda üretilen ürünlerini Türk tüketicisi ile buluşturmaktadır. www.marines.com.tr
MERLİON DENİZ ÜRÜNLERİ Group Sagun'un profesyonel ithalat şirketi olan Merlion Deniz Ürünleri A.Ş., dünya genelinden titizlikle araştırıp geliştirdiği ürünleri iç pazarda markalaşarak yeni iş birliklerine dönüştürmektedir.Yeni firmamız ile amaçlanan, ürünlerinde standardizasyon, uygunluk ve sağlıklı koşullarla Türkiye'de ki deniz ürünleri bilincini ve tüketimini arttırmaktır.

Deniz ürünleri tüketimini arttırırken de, şirketimizin sektöründe bulunduğu konumun yüklediği misyonun bilinci içinde, her zaman en sağlıklı şartlarda ithal ve muhafaza edilmiş ürünlerin tüketicilere ulaşmasını sağlar..

Bu amaç doğrultusunda kendi bünyesinde bulunan Analiz Biriminin haricinde, bağımsız laboratuar analizlerini de yaptırarak internet sitesinde yayımlar..Böylece tüketici satın aldığı ürünün lot numarası ile tüm analiz sonuçlarını ve besin değerlerini takip edebilir.
Dünyadaki ürün ve Ar-Ge konularındaki gelişmeleri yakından takip ederek, bunların yerel pazara uygunluğunu araştırarak yeni ürünlerle tüketiciyi buluşturmak da en önemli etkinliklerimizden biridir.
Yine Türkiye'de bir ilk olarak tüketimi artırmak ve talebi tabana yaymak amacı ile FishBox projesi devreye sokulmuş ve ülke genelinde Kiosk'lar açılarak deniz ürünlerinin günlük tüketime girmesi için büyük bir adım atılmıştır.
Uluslar arası zincirlerin Türkiye şubeleri ile deniz ürünlerindeki uluslar arası standartların ülkemizde de uygulanması ve yerleştirilmesi için çalışmalar yapılmakta, bu amaçla toplantılar düzenlenmekte, broşürler ve insertler yayımlanmaktadır. www.merlionseafood.com.tr
SAGUN SU ÜRÜNLERİ Sagun Group bünyesinde bulunan 5 ayrı şirketten sonra şimdi yepyeni bir proje olan ''Sagun Su Ürünleri Hali'' ni sizler için hizmete açıyoruz. Gıda üretim alanında ISO 2200, ISO 9001, HACCP, EU Veteriner No'su gibi tüm kalite güvence sertifikalarına sahip olan AB onaylı dünya standartlarındaki tesislerinde

Türk Gıda Kodeksi'ne uygun olarak üretim yapan Sagun Group aynı titizlik ve özenle Sagun Su Ürünleri Hali işletmeciliğini devam ettirerek bir yeniliği daha sizlere sunuyor. Yurdumuz sularından her daim taze ve aynı zamanda yurt dışından ithal ettiğimiz gerek taze gerek ise donuk ürün seçeneklerini sizlere halimizden ulaştırmayı hedefliyoruz. Bu hedefi gerçekleştirirken Anadolu yakasında kurmuş olduğumuz ilk özel Balık Halimiz ile sizlere ulaşım kolaylığı sağlamaktayız. Böylece siz değerli müşterilerimize huzur ve güven içerisinde hizmet sağlamayı amaçlıyoruz. www.sagunsuurunleri.com
FİSH BOX 60 yıl öncesi... Balıkçıların tek tek ismiyle bilindiği, hatta her ailenin tanıdık bir balıkçısının olduğu dönemler… O yıllarda Samsun'da faaliyet gösteren Balıkçı Hüseyin de onlardan biriydi. Hüseyin Sagun klasik bir balıkçıydı, ama oğlu Kemal balıkçılığı Samsun'la hatta Türkiye ile sınırlamadı. Babasından devraldığı işi önce İstanbul'a taşıdı. Kumkapı'da Kemal Balıkçılık adında bir şirket kurarak Fransa'ya kadar gitti. Fransızlara balık, hatta kurbağa ihraç etmeyi ilk akıl eden de o oldu. Kurbağalarla tanışması Fransız mutfağının talebiyle oldu. "Balık işi tamam, bize kurbağa da yolla" diyen Fransız ortaklarının çağrısı üzerine, Türkiye'ye dönüşünde derhal bir araştırma başlattı. Gerçekleştirilen çalışmalar ışığında, bu iş için en uygun kurbağaların Adana ve Trakya bölgesinde bulunduğu sonucuna ulaştı. Kurbağa ticaretinin yanı sıra balıkçılıktan ve balık ihracatından da hiç vazgeçmedi.

Şirketin yönetimini aynı zamanda Su Ürünleri ve Hayvansal Mamüller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı olan Ahmet Tuncay Sagun 3'üncü kuşak olarak yürütüyor. Babasından devraldığı Kemal Balıkçılık'ı bugün bünyesinde 5 şirket barındıran, Türkiye'de balıkçılığın bir sanayi dalı haline gelmesine büyük katkılar sağlayan ve alanında dünyanın sayılı şirketleri arasında gösterilen dev bir yapıya dönüştürdü. ABD'den Japonya'ya, Kanada'dan Güney Kore'ye ve Çin'e kadar pek çok ülkeye ürün satarak, Türkiye'de sektörün ihracat liderleri arasında ilk sıraları aldı. Yurtdışından getirdiği malzeme ve yine yurt dışında eğitim görmüş personeli ile Antalya'da Türkiye'nin ilk orkinos çiftliğini hayata geçiren Group Sagun, aynı çatı altında kurulu 6 bin metrekarelik kapalı buzhanesi ile 6 bin ton ürün stoklama kapasitesine ulaşmış durumda. Group Sagun sektörde avlanmadan yetiştiriciliğe, ürün işlenmesinden depolamaya, ithalat ve ihracattan lojistiğe kadar, her aşamada faaliyet gösteriyor.

Güvenilirlik :
Şirket içinde ve dışında bütün ilişkilerimizde en önde gelen değerimiz dürüstlüktür. Çünkü şunu çok iyi biliyoruz ki, sektörde emin adımlarla ilerleyebilmemiz için çalışanlarımızın ve müşterilerimizin güvenini fazlasıyla sağlamalıyız. Biz bunu başardık ve korumak için de titiz bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sorumluluk: Sagun olarak sattığımız ürün ve hizmetlerin tesliminde ve satışında sorumluluğumuzun büyük olduğunun bilincindeyiz. Sorumluluk ciddiyeti, o da beraberinde güveni ön plana çıkartmaktadır. Bu çerçevede taahhütlerin yerine getirilmesi, sorumluluğun ilk ve en önemli maddesi olmaktadır.

Kendine ve Başkalarına Saygı: Müşterilerimiz ve çalışanlarımızla iletişimimiz her zaman açık, net ve saygılıdır. Çalışanlarımıza ve müşterilerimize değer verir, saygı duyar ve bunun bir göstergesi olarak da onları samimiyetle dinleriz. Müşteri, çalışan ve iş ortağı memnuniyeti: Memnun müşteri beraberinde birçok müşteriyi getirecektir. Memnun çalışan da müşterilere daha iyi hizmet sunacaktır. Bütün bunların bilincinde olarak, çalışan ve müşteri memnuniyetini sağlamak konusunda maksimum seviyede çaba harcamaktayız. www.fishbox.com.tr
GRUP ŞİRKETİMİZ
Tüm Hakkı © tuncaysagun.com.tr' ye aittir. Web Tasarım